Akce 

Školní rok 2021/22

13. 2. 2022 Letem světem

od 17 h Švandovo divadlo 

Celovečerní rodinný balet

Svět je rozdělen do dvou jednání a devíti "obrazů": Severní Evropa, Jižní Evropa, Západní Evropa, Střední Evropa, Asie, Afrika, Jižní a Severní Amerika a "doma". Každý obraz obsahuje 2 - 4 taneční etudy, které pohybovým slovníkem, hudbou, kostýmy a počítačovou animací - projekcí prezentují příslušnou etnickou oblast. Pořadem provází virtuální moderátor - natočený hlas - který pozve diváka do následujícího "světa" a připomene specifika každé této oblasti, především z hlediska kulturního.


2. 2. 2022 Elixír

od 19 h Divadlo Komedie

17. 1. 2022 Elixír

od 19 h Dům kultury Ostrov 

Autorem je již zkušený a "zavedený" choreograf Viktor Konvalinka. Je to pohybové zpracování detektivního příběhuTato choreografie je vtipná "vizuální audiokniha psaná krví" na libreto Štěpána Benyovszkého. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné. A třeba i místní botanik toho může umět víc, než jen zalévat svoje kytičky. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž bude doprovázen mluveným slovem Jiřího Lábuse. Kdo nakonec elixír získá? A proč vůbec takový zázrak někdo ukryl, místo aby ho vypil?

28. 11. v 15:00

28. 11. v 18:00 

5. 12. ve 14:00 

5. 12. v 17:00 

12. 12. ve 14:00 

12. 12. v 17:00

19. 12. ve 14:00 

19. 12. v 14:00 

9. 1. ve 14:00 

9. 1. v 17:00  

 

Louskáček, vánoční sen

Divadlo na Vinohradech

Ve spolupráci s First International Ballet School in Prague členové souborů Balet Praha Junior a Pražského komorního baletu intenzivně zkouší choreografie z představení Louskáček. 

16. a 17. 12. Vánoční taneční scéna

Kongresové centrum Praha

Také taneční divadlo se může inspirovat atmosférou Vánoc. Konzervatoř Taneční centrum Praha tradičně připravuje komponovaný pořad s pastorální tématikou, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně našeho přípravného oddělení Terpsichoré, Baby Baletu Praha a Baletu Praha Junior a Pražského komorního baletu

1. 12. Kříž u Potoka

Městská knihovna Praha

Pražský komorní balet & Zemlinsky Quartet uvedou ve středu 1. prosince ve velkém sále Městské knihovny Praha večer nazvaný Kříž u potoka, světovou premiéru choreografie Aleny Peškové na hudbu Antonína Dvořáka, konkrétně na jeho Smyčcový kvartet d moll op. 34. 

14. 11. Zabiják život

Divadlo na Vinohradech

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET 

KDYŽ NEVÍTE COBY, KUPTE SI DVA HROBY

Režie a choreografie: Marek Svobodník
Hudba: Josef Suk (Serenáda pro smyčcový orchestr Es-dur, op. 6)
Scéna: Petr Siedlaczek
Kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Karel Šimek
Asistent choreografie: Igor Vejsada
Tančí: 9 tanečníků
Délka: 30 minut 


EPITAF

Režie a choreografie: Marek Svobodník

Režie a choreografie: Petr Zuska
Hudba: Antonín Dvořák (Koncert pro violoncello a orchestr H-moll, op. 104)
Scéna: Petr Zuska a Pavel Knolle
Kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Karel Šimek
Asistent choreografie: Linda Svidró
Tančí: 8 tanečníků
Délka: 40 minut 


4. 11. Elixír 

Fabrika Svitavy

Svitavské publikum vřele přivítalo soubor Balet Praha Junior a hostující tanečníky z Pražského komorního baletu s komponovaným představením Elixír.  

4. 11. Fragmenty 

5. 11. Jak se dělá tanečník 

Citadela Litvínov 

V Citadele Litvínov soubory Baby Balet Praha, Balet Praha Junior a hostující Pražský komortní balet odehrály večerní komponované představení Fragmenty v rámci slavnostního zahájení soutěže Podnikatelka roku Mostecka a následující den litvínovské základní školy shlédly tanečně-vzdělávací představení Jak se dělá tanečník.

10. 10. Evičko Evo!

Divadlo na Vinohradech  

Bylo nám ctí být součástí představení k příležitosti oslavy 90. let Evy Rejškové v Divadle na Vinohradech, kde soubor Baby Balet Praha vystoupil se čtyřmi choreografiemi z rodinného titulu Letem světem. Tato elegantní a  energická dáma, jež je folklorní ikonou, dokladuje, že věk je opravdu jen číslo. Gratulujeme a jménem MCT i TCP přejeme mnoho další životní energie.

Setkání nejen folklorních souborů z Čech i Moravy, které přicházejí blahopřát choreografce a tanečnici Evě Rejškové k jejímu významnému jubileu. Na jevišti se představí soubory, se kterými spolupracovala, anebo jsou jejich členy odchovanci Evy Rejškové či je prostě s oslavenkyní pojí přátelské vztahy.

Pořad připravila skupina Amálkovci - bývalí členové Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka - pod vedením Lenky - Amálky Střížovské.

Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn
Vojenský umělecký soubor Ondráš
Muzika Josefa Vycpálka
Folklórní soubor Úsměv Horní Bříza
Folklórní spolek Bejvávalo
Dětský folklórní soubor Kytice
Formani Slatiňany
Folklórní soubor Rokytí Rokycany
Folklórní soubor Verpán
Taneční centrum Praha - konzervatoř
Dvorana country
Amálkovci

Akce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové a místostarosty Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.


25. 9. Zlatý den Zlaté Prahy

Náměstí Václava Havla 


Soubory Baby Balet Praha, Balet Praha Junior a absolventi konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha vystoupily na Piazzettě Národního divadla s repertoárem na sezónu 2021/22.

PROGRAM PODIUM

11:00 Cvičky pana Hudbičky
12:00 AZ kvíz Junior
13:00 Taneční konzervatoř hlavního města Prahy
13:30 Taneční centrum Praha - konzervatoř a gymnázium
14:00 StarDance (Dominik Vodička, Lenka Nora Návorková, Miroslav Hanuš, Marie Doležalová, Veronika Lálová, Adriana Mašková a mnoho dalších)
18:00 Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet

16. 9. Stvoření tance

Kaple Sv. Anny Nečtiny 

V rámci podzimního campu v Nečtinech soubor Balet Praha Junior dvakrát odehrál představení Stvoření tance v půvabných prostorách kaple Sv. Anny v Nečtinech. Fantastickou atmosféru vytvořilo i skvělé mladé lokální publikum ze ZŠ a MŠ Nečtiny, ZŠ Pernarec, ZŠ a MŠ Bezvěrov a MŠ Manětín.
3. 9. Den otevřených dveří 

Dům tanečního umění


Pro rodiče a přátelé a širokou veřejnost byl v Domě tanečního umění uspořádán Den otevřených dveří. Hosté si mohli prohlédnout areál a v největším z nově rekonstruovaných tanečních sálů opět vystoupily soubory: Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichoré. 

1. 9. Slavnostní otevření 

Dům tanečního umění

V areálu bývalého branického pivovaru se 1. září za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka otevřel Dům tanečního umění Praha. V citlivě zrekonstruované budově z konce 19. století od nového školního roku 2021/22 sídlí konzervatoř-gymnázium Taneční centrum Praha, umělecké soubory Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo a nově zřízený Nadační fond a Institut Pavla Šmoka. Nechybí ani přípravka konzervatoře Terpsichoré a komunitní aktivity.

Při slavnostním otevření 1. září si hosté mohli prohlédnout areál a v největším z nově rekonstruovaných tanečních sálů vystoupil Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichoré.

Napsali o nás

TV reportáž