Tanec pralesa

Dramatický příběh podle zcela originálního námětu s humanistickým a ekologickým poselstvím je interpretovaný nejmladšími profesionálně vzdělávanými mladými umělci BABY BALET PRAHA - studenty taneční konzervatoře ve věku 13 - 15 let. V díle je využito klasické, moderní i jazzové taneční techniky s inscenačními a scénickými prostředky současného tanečního divadla.

Vzdělávací koncepce a umělecký potenciál pedagogů konzervatoře TCP umožňuje zapojit do pravidelné scénické praxe studenty prakticky již od druhého ročníku. Uprostřed osmiletého studia (3. - 5. ročník) jsou již studenti schopni vytvořit komorní umělecký soubor "Baby Balet Praha" s celovečerním programem, dlouhodobou specifickou dramaturgií, profesionální produkcí a periodickým hracím plánem a repertoárem složeným z jednoaktových choreografií a etud. Dalším logickým krokem na této cestě bylo vytvoření celovečerního tanečního příběhu, kde si tvůrčí a realizační tým, interpreti... ale také produkce a technika - vyzkoušeli nové možnosti současného tanečního divadla¨


"Tanec pralesa" je po všech stránkách originál - námět, scénář, choreografie, hudba i výtvarné pojetí kostýmů a scény byly vytvořeny přímo pro naše studenty - nejmladší profesionální taneční generaci... ale hlavně pro naše tradiční i nové diváky.