Akce 

Připravujeme

12. 6. 2024 Rok české hudby a taneční divadlo

od 19:00, Stavovské divadlo

Letos oslaví Taneční centrum Praha 30. výročí založení konzervatoře. V sezóně 2020–21 nám covid překazil 60. výročí vzniku prvního centra moderního a jazzového tance ve Střední Evropě. Prvních 28 let, od roku 1961, prožilo centrum v kulturním undergroundu. Po roce 1989 jsme již veškeré síly věnovali vzniku unikátní vzdělávací koncepce "konzervatoř – gymnázium". Pomohli nám zahraniční experti (se zásadní supervizí Jiřího Kyliána a významných uměleckých center), důležitým impulzem byl také podrobný rozbor našeho tanečního školství a pozice tanečního umění v naší živé kultuře. První ročník jsme otevřeli 1. září 1994. První absolventy jsme "vypustili" v roce 2002 – dnes už jich je 207. V roce 1999 jsme transformovali původní soubor na čistě studentské juniorské těleso Balet Praha Junior (letos 25. výročí) a – protože nestíhal uspokojit mimořádný zájem – v roce 2004 jsme založili ještě Baby Balet Praha (letos 20. výročí). Oba soubory mají plně profesionální dramaturgické, umělecké i pedagogické vedení, produkci, umělecko-technický provoz scénických technologií a rehabilitační péči.

14. 6. 2024 Absolventské představení

od 19:00, Stavovské divadlo

Vážení kolegové, studenti, rodiče a diváci tanečního divadla,

již 30 let nabízíme mimořádně talentovaným a zvídavým dětem, jejichž rodiče mají vysoké nároky na jejich vzdělání, unikátní vzdělávací koncepci "konzervatoř – gymnázium". Naši učitelé a předchůdci založili v roce 1961 první umělecký soubor "současného" tance ve Střední Evropě. To jsou naše kořeny. Proto jsme při budování konzervatoře, hned po roce 1989, vždy dbali o neustálé propojení tréninkového procesu se scénickou praxí a promyšlenou dramaturgií po celou dobu osmiletého studia. Kompetence absolventů se netýkají jen interpretace – tedy řemeslného vybavení v klasických, současných a etnických tanečních technikách, výrazových schopností, pohybové a prostorové inteligence a mimořádné rytmické, resp. hudební paměti. Našim studentům umožňujeme naplno "dělat" divadlo a kulturu – seznámit se s tvůrčími a inscenačními postupy, scénickými technologiemi, ale také s kulturním managementem, grantovou diplomacií a komplexní rehabilitační péčí nezbytnou pro profesionální kariéru. Vše jsou to zcela nová kritéria uměleckého školství …. a bezpečně to funguje. Nakonec – posuďte sami.

Příjemný večer s juniorským tanečním divadlem.

20. a 21. 6. 2024 Závěrečné představení

od 18:00, Divadlo Hybernia

Myslím, že důvod, proč je tanec starý jako lidstvo je to, že je symbolem lidské existence, smyslu života…. Častokrát jsem slyšela: "tanec života". To je spojení, které mě hluboce zasahuje. Nástroj, kterým tanec mluví je primárním, základním nástrojem lidské existence, lidského žití. Lidské tělo uchovává ve své paměti všechny události života, smrt i lásku….učit se tančit nebo učit se žít, principy jsou shodné.

(Martha Graham)

Říká se, že význam Marthy Graham pro tanec je stejný jako Pablo Picasso pro malířství. Naprosto souhlasím, k tomu není, co dodat.

Milí diváci, přeji vám příjemný večer.

Za pedagogický sbor konzervatoře

PhDr. Vlasta Schneiderová

 Hrací plán v sezoně 2023/2024

Realizováno

26. 5. 2024 La Strada

od 19:00, Divadlo na Vinohradech

Strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného filmu Federica Felliniho.

Ve spolupráci s Pražským komorním baletem vystoupí v nové premiéře Jiřího Bubeníčka La Strada taktéž soubor Balet Praha Junior.  

19. 5. 2024 Elixír iluzí

od 19:00 Nová scéna ND

Nově komponované představení současného tanečního divadla, které vzniklo na půdě Domu tanečního umění, je další ukázkou velmi potřebné a pragmatické spolupráce mezi profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu a nejlepšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha – členy Baletu Praha Junior.

Večer je složený ze dvou jednoaktových inscenací. V prvním jednání se představí švédsko-polská choreografka Lidie Wos s choreografií Na hraně iluze. V druhém jednání proběhne groteskní taneční detektivka Elixír českého choreografa Viktora Konvalinky, libreto Štěpána Benyovshkého interpretuje Jiří Lábus. 

18 a 19. 5. 2024 Open House

10:00 - 18:00 Dům tanečního umění Praha

Během víkendu 18. a 19. května proběhne festival Open House Praha, kterého se účastní také náš Dům tanečního umění. Dveře otevřeme pro všechny návštěvníky, které poté provedeme po prostotách současné konzervatoře Taneční centrum PrahaPražského komorního baletu. Akce není jen pro nadšence do architektury, ale také pro lidi, kteří v bývalém pivovaru pracovali, ještě když se zde vařilo pivo.

17. 5. 2024 Jak se dělá tanečník

od 11:00 Městská knihovna v Praze

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.

Uskutečněno za podpory Městské části Praha 1Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz

16. 5. 2024 Taneční učitelé roku 2024

od 17:00, Městská knihovna v Praze

Finálový večer a vyhlášení výsledků 15. ročníku festivalu Účastníky jsou choreografové tanečních souborů, škol a klubů věkové kategorie 6 – 15 let. Kvalita taneční výchovy v žákovských věkových kategoriích má pro náš žánr výjimečný význam, proto musíme o tyto taneční učitele…. a většinou současně tvůrce….. výjimečně pečovat. V této oblasti sledujeme také řadu problémů, nejasností a předsudků, které můžeme odstraňovat pouze neustálou konfrontací a diskusí. Musíme zajistit prostor pro tato "setkávání při práci", naučit se vést odborný a otevřený dialog a také společně chránit základní kvality tanečního žánru a jeho školství před negativními vlivy komerce a konzumu. Cítíme, že konzervatoř pro to může (resp. musí) vytvořit potřebné odborné, produkční a společenské podmínky. Hlavním cílem je komplexní hodnocení osobnosti tanečního učitele a jeho profesionálního přístupu k uměleckým, pedagogickým a společenským úkolům této profese: –příprava interpretů pro scénickou uměleckou práci – vytvoření uměleckého díla – inscenování uměleckého díla (režie, světla, zvuk, kostýmy, scénografie) – prezentace vlastní osobnosti, svého souboru a své choreografické tvorby. 

5. 5. 2024 La Strada

od 19:00, Divadlo na Vinohradech

Strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného filmu Federica Felliniho.

Ve spolupráci s Pražským komorním baletem vystoupí v nové premiéře Jiřího Bubeníčka La Strada taktéž soubor Balet Praha Junior.  

29. 4. 2024 Den otevřených dveří

od 14:00 Dům tanečního umění

Zveme vás na Den otevřených Domu tanečního umění, který se uskuteční v pondělí 29. 4. 2024 v rámci Mezinárodního dne tance

14:00 – 14:30 Představení – ukázky repertoáru

14:30 – 16:00 Talentovky nanečisto

14:30 – 16:00 Komentované prohlídky budovy

16:30 – 17:00 Představení – ukázky repertoáru 

26. 4. 2024 Jak se dělá taneční divadlo

od 9:00 a 11:00 Citadela Litvínov

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baletu Praha Junior.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz

25. 4. 2023 Galavečer Litvínov

od 19:00 Citadela Litvínov

V rámci 38. ročníku festivalu Mezinárodní týdny tance, který pořádá konzervatoř Taneční centrum Praha, uvádíme Galavečer Litvínov, kaleidoskop současného tanečního divadla z pera českých i zahraničních choreografů. Na jevišti se představí tanečníci souboru Balet Praha Junior, studenti nejvyšších ročníků konzervatoře Taneční centrum Praha. Jako čestní hosté večera vystoupí sólisté renomovaného souboru Pražský komorní balet a příležitost zatančit si po boku starších a zkušených kolegů dostanou i nejmladší talenty – žáci tanečního oboru ZUŠ Litvínov. Program speciálně sestavený pro Galavečer Litvínov je součástí nejstaršího českého festivalu současného tanečního umění, který se každoročně těší zájmu širokého publika. Do Ústeckého kraje zavítá poprvé! 

21. 4. 2023 Gala MTT

od 19:00 Divadlo na Vinohradech

Letošní 38. ročník festivalu Mezinárodní týdny tance zahájí představení Gala MTT, které se uskuteční 21. dubna 2024 od 19:00 v pražském Divadle na Vinohradech.

Dramaturgickým záměrem tohoto slavnostního večera je kaleidoskop současného tanečního divadla v podání mladých tanečníků.

Na jevišti uvidíte studenty Die Palucca Hochschule für Tanz Dresden, interprety z Pražského komorního baletu, členy juniorského souboru Bohemia Balet a budoucí profesionály z Baletu Praha Junior.

17. 4. 2023 Klub mladého diváka - Elixír a Mirabell

od 15:00 Městská knihovna v Praze

Tanečně vzdělávací program ve spolupráci souborů Balet Praha Junior a Pražského komorního baletu pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací. Program je sestaven z choreografií českých tvůrců – Pavla Šmoka, Viktora Konvalinky, dále též maďarského choreografa Attily Egerháziho.

14. 4. 2024 La Strada

od 19:00, Městské divadlo v Mostě

Strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného filmu Federica Felliniho.

Ve spolupráci s Pražským komorním baletem vystoupí v nové premiéře Jiřího Bubeníčka La Strada taktéž soubor Balet Praha Junior.  

11. 4. 2024 Jak se dělá tanečník

od 9:00 Městské divadlo Dr. Josefa Čížka

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz

10. 4. 2024 Vítej na světě II derniéra

od 18:00 Městské divadlo Dr. Josefa Čížka

Celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

10. 3. 2024 La Strada - premiéra

od 19:00, Divadlo na Vinohradech

Strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného filmu Federica Felliniho.

Ve spolupráci s Pražským komorním baletem vystoupí v nové premiéře Jiřího Bubeníčka La Strada taktéž soubor Balet Praha Junior.  23. 2. 2024 Vítej na světě II

od 18:00 Nová scéna ND

Celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

18. 2. 2024 Moz - Art (1. repríza)

od 19:00, Divadlo na Vinohradech

Nové komponované představení tanečního divadla o dvou jednáních, jehož první část je složená z jednoaktových choreografií významných českých autorů, druhé jednání, je koláží tanečních prvků a myšlenek na hudební fragmenty Mozartovy hudby vyznačující se humorem, láskou a dramatem. 

Tančí členové Baletu Praha Junior ve spolupráci s profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu.

1. 2. 2024 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 Městské kulturní centrum Domažlice

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz


31. 1. 2024 Vítej na světě II

od 18:00 Městské kulturní centrum Domažlice

Celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

19. 1. 2024 Elixír iluzí

od 19:00 Nová scéna ND

Nově komponované představení současného tanečního divadla, které vzniklo na půdě Domu tanečního umění, je další ukázkou velmi potřebné a pragmatické spolupráce mezi profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu a nejlepšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha – členy Baletu Praha Junior.

Večer je složený ze dvou jednoaktových inscenací. V prvním jednání se představí švédsko-polská choreografka Lidie Wos s choreografií Na hraně iluze. V druhém jednání proběhne groteskní taneční detektivka Elixír českého choreografa Viktora Konvalinky, libreto Štěpána Benyovshkého interpretuje Jiří Lábus. 

14. 1. 2024 Vítej na světě II

od 18:00 Dům kultury Ostrov

Celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

12. 1. 2024 Jak se dělá taneční divadlo

od 9:00 Divadlo Bravo!

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baletu Praha Junior.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz


Rok 2023

18. a 19. 12. 2023 Vánoční taneční scéna 

od 18 h Kongresové centrum Praha

Konzervatoř Taneční centrum Praha tradičně každoročně připravuje komponovaný pořad s tématikou Vánoc, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna 2023. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně přípravného oddělení konzervatoře Terpsichore a studentských uměleckých souborů Baby Balet Praha a Balet Praha Junior 

17. 12. 2023 Vánoční galavečer

od 17:00 Městská divadlo v Mostě

První polovina galavečera představí ukázky klasického repertoáru inspirovaného vánoční atmosférou, především na hudbu P. I. Čajkovského, která se zapsala do povědomí diváků nejen vánočním Louskáčkem, ale mnoha významnými balety doby romantismu. Celé představení nás prostřednictvím tanečního umění přenese do atmosféry Vánoc a potěší oči i duši každého diváka.

Druhou část galavečera vyplní choreografie Mirabell, která je inspirována hudbou skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Název Mirabell odkazuje na atmosféru barokního zámku a jeho květinových zahrad v Salzburgu. Hudba na první poslech optimistická, ale ve své podstatě intimní, plná skrytých významů a symbolů. Podle choreografa Egerháziho je poezií, dílem mnoha poloh stejně rozličných, jako byl Mozart sám.

7. 12. 2023 Klub mladého diváka - Elixír

od 15:00 Městská knihovna v Praze

Tanečně vzdělávací program ve spolupráci souborů Balet Praha Junior a Pražského komorního baletu pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací. Program je sestaven z choreografií českých tvůrců – Pavla Šmoka, Viktora Konvalinky, dále též maďarského choreografa Attily Egerháziho.

6. 12. 2023 Branické Vánoce 

od 16:00 Dům tanečního umění

Vážení hosté, milí přátelé "sousedé" a rezidenti pivovaru Braník,
srdečně Vás zveme na předvánoční setkání Branické Vánoce ve středu 6. prosince od 16:00 v Domě tanečního umění. 

15. 11. 2023 Klub mladého diváka - Elixír

od 15:00 Městská knihovna v Praze

Tanečně vzdělávací program ve spolupráci souborů Balet Praha Junior a Pražského komorního baletu pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací. Program je sestaven z choreografií českých tvůrců – Pavla Šmoka, Viktora Konvalinky, dále též maďarského choreografa Attily Egerháziho.

12. 11. 2023 Vítej na světě II

od 18:00 Divadlo na Vinohradech

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

10. 11. 2023 Den otevřených dveří

od 10:00 do 16:00 Dům tanečního umění

Zveme vás na Den otevřených Domu tanečního umění, který se uskuteční v pátek 10. 11. 2023


Těšíme se na viděnou.

3. 11. 2023 Jak se dělá taneční divadlo

od 9:00 KD Mlejn

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baletu Praha Junior.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz


23. 10. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 KD Nučice

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz


16. 10. 2023 Jak se dělá taneční divadlo

od 10:00 Městské divadlo Kolín

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baletu Praha Junior.

15. 10. 2023 Vítej na světě II

od 16:00 Městské divadlo Kolín

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

8. 10. 2023 Moz - Art (premiéra)

od 19:00, Divadlo na Vinohradech

Nové komponované představení tanečního divadla o dvou jednáních, jehož první část je složená z jednoaktových choreografií významných českých autorů, druhé jednání, je koláží tanečních prvků a myšlenek na hudební fragmenty Mozartovy hudby vyznačující se humorem, láskou a dramatem. 

Tančí členové Baletu Praha Junior ve spolupráci s profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu.

Mirabell

Choreografie Mirabell je inspirována geniální hudbou skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, na první poslech optimistickou, ale ve své podstatě intimní, plnou skrytých významů a symbolů. Hudba je podle Egerháziho poezií, dílem mnoha poloh stejně rozličných, jako byl Mozart sám.

Název Mirabell odkazuje na atmosféru barokního zámku a jeho květinových zahrad v Salzburgu. Mozartovu dobu podtrhují kostýmní návrhy od Andrey T. Haamer, které tvoří symbolické spojení mezi tím, co bylo, je a bude, podtrhují nadčasovost obsahu.

Premiéra Moz-Art je poctou profesoru JUDr. Zdeňkovi Češkovi CSc, Dr. h. c., našemu patronovi, který se jako rektor Univerzity Karlovy významně zasloužil o počátky současného tanečního umění u nás.

25. 9. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 Společenské centrum Parket, Zbraslav

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.

23. 9. 2023 Zlatá Praha

od 13:00, Náměstí Václava Havla

Čeká nás jubilejní 60. ročník mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. V rámci Zlatého dne se na Piazzettě Národního divadla představí profesionální soubory Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Dále budete moci shlédnout ukázku v podání taneční školy Terpsichore, která úzce spolupracuje s Tanečním Centrem Praha. Terpsichore vychovává a působí jako přípravka pro nejmladší zájemce o tanec a připravuje své žáky pro pozdější studium na konzervatoři. K vidění bude rovněž vystoupení Pražského komorního baletu.

Europen Dance Competition Brno 2023

Janáčkovo divadlo, Brno

V posledních dnech školního roku/sezóny 2022-23 (27. –29. června) se v Brně konala evropská baletní soutěž ve dvou odborných kategoriích: klasický a moderní tanec a ve třech věkových pásmech, kopírujících osmileté konzervatorní studium.

Soutěže se zúčastnily taneční konzervatoře z Maďarské, Slovenské a České republiky – a poprvé ve své historii - také naši studenti. Připravili čtyři fragmenty z běžného repertoáru Baletu Praha Junior – až na jedno musela být díla zkrácena na předepsané soutěžní minimum 4 minuty a upravena pro maximální počet účinkujících: duet. Tedy, nebyly to typické soutěžní opusy, drilované především pro vítězství, ale běžná scénická tvorba.

Šest studentů 6. a 7. ročníku provedlo v prvním kole "ochutnávky" z Painted Rainbow Attily Egerháziho, Sine Nobis Terezy Hlouškové, Ghost Town Šimona Kubaně (vše duety) a sólo – moderní verzi slavné Umírající labutě od Anny Jirmanové. Kromě našeho známého rezidentního choreografa Attily Egerháziho jsou všichni tvůrci absolventy naší konzervatoře – doslova jsou to plody naší choreografické "kuchyně", založené ještě na kultovním Větrníku, rozvinuté později na Žvahově a snad konečně zakotvené v Domě tanečního umění v Braníku.


24. 6. 2023 Siraex Festival současného tance

od 20:00 KD Klášterec nad Ohří

V rámci 14. ročníku, jenž představuje průřez profesionální současnou taneční scénou se na Závěrečném Gala večeru společně představí  Pražský komorní balet a Balet Praha Junior. 

22. a 23. 6. 2023 Závěrečné představení

od 18:00 Divadlo Hybernia

Poslední představení školního roku 2022/2023, během kterého se na jevišti vystřídají všichni studenti konzervatoře Taneční centrum Praha, z. ú. společně s přípravným oddělením konzervatoře – Terpsichore. Tento program, který odehrajeme dva večery po sobě v Divadle Hybernia, bude pestrým průřezem toho, co se studenti za tento školní rok naučili. 

19. 6. 2023 Vítej na světě II

od 18:00 Divadlo na Vinohradech

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené. Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

28. 5. 2023 Absolventské představení

od 19:00 Stavovské divadlo

V rámci "Absolventského představení 2023" konzervatoře Taneční centrum Praha se na jevišti vedle letošních absolventů vystřídají také ti nejlepší studenti vyšších ročníků.

Toto komponované představení nabídne divákům pestrý program, složený nejen z kratších etud, ale také z fragmentů jednoaktových choreografií. Aby byly splněny požadavky absolventského výkonu, dramaturgie představení zahrnuje základní řemeslnou škálu: klasický tanec, jazz – až po současné taneční divadlo.

26. 5. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 Městská knihovna v Praze

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.


Rezervace vstupenek na adrese: produkce@m-c-t.cz


Představení  bylo realizováno za finanční podpory Městské části Praha 1

Finalisté jsou již vybráni! Přijďte se podívat na finálový večer 14. ročníku soutěže Taneční učitel roku 2023 a podpořte jak pedagogy tance, kteří se věnují taneční výchově dětí a mladistvých, tak nadšené tanečníky. Vstupenky si můžete zakoupit zde:

25. 5. Taneční učitelé roku 2023   14. ročník

od 17:00 Velký sál Městské knihovny v Praze

Kvalita taneční výchovy v žákovských věkových kategoriích má pro náš žánr výjimečný význam. Proto chceme o tyto taneční učitele, často i tvůrce a choreografy, výjimečně pečovat. Vnímáme diskuze a odborné konzultace jako účinný komunikační nástroj na stále se opakující problémy, předsudky a mýty, které v této oblasti dosud přetrvávají. Proto je naším cílem zajistit prostor pro takováto setkávání při práci, a zajistit tak "bezpečné prostředí" pro vedení odborného a otevřeného dialogu. Předpokládáme a jsme přesvědčení, že právě takovéto aktivity pomohou chránit základní kvality a principy tanečního umění a jeho školství před negativními vlivy komerce, konzumu a amaterismu.

21. a 22. 5. 2023 Open House Praha 

Dům tanečního umění

Během víkendu 21. a 22. května probíhal v Pivovaru Braník 9. ročník festivalu Open House Praha, kterého se účastnil také náš Dům tanečního umění. Celkem jsme dveře otevřeli pro více než 1100 návštěvníků, které jsme provedli po prostotách současné konzervatoře Taneční centrum Praha a Pražského komorního baletu. Mezi návštěvníky nebyli jen nadšenci do architektury, ale také lidé, kteří v bývalém pivovaru pracovali, ještě když se zde vařilo pivo.

Děkujeme moc organizátorům festivalu za příležitost a propojení s širokou veřejnosti. Těšíme se na příští ročník!


18. 5. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.

17. 5. 2023 Vítej na světě II

od 17:00 Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha.

Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost.

Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené.

Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil.

5. 5. 2023 Stvoření tance

od 9:00 a 11:00 Citadela Litvínov

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Junior.

4. 5. 2023 Elixír

od 19:00 Citadela Litvínov

Taneční večer v podání členů uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha představí čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů. Mirabell v choreografii Attily Egerházho inspirována hudbou skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Umírající labuť Anny Jirmanové (choreografie) a Antonína Schneidera (asistent choreografie) se vrací k vůbec nejslavnější etudě historie tanečního umění. Jednoaktovka Ghost Town choreografa Šimana Kubáně. Bez těžkostí, jdi s lehkostí v choreografii Terezy Hlouškové. Název Elixír tomuto tanečnímu večeru propůjčil příběh s detektivní zápletkou v choreografii Viktora Konvalinky. V něm se divák ocitá na ospalém francouzském venkově, který ožije zprávou o klíči k elixíru věčného života. Taneční detektivkou Elixír diváky provede hlas známého herce Jiřího Lábuse.  • V týdnu od 24. -28. 4. budou probíhat praktické semináře, videoprojekce, besedy se zahraničními účastníky v Domě tanečního umění

Mezinárodní týdny tance 2023 (37. ročník)

Mezinárodní týdny tance (dále "MTT") je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festivalsoučasného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centraUniverzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum bylo od roku1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, kde se systematicky vyučovaly modernítaneční techniky a jazz a následně uplatňovaly v umělecké praxi. Získávalo pro tento účel mnohodůležitých kontaktů ve všech významných evropských zemích a USA. MTT bylo vždy jakousi burzoutěchto kontaktů a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Nyní se dramaturgie zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projektydomácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci sevzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat,hodnotit a získat přehled "co se v tanečním oboru děje". 

30. 3. 2023 Stvoření tance

od 10:00 Masarykovo divadlo Jičin

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře. .

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Junior.

26. 3. 2023 Premiéra Vítej na světě II

od 18:00 Divadlo na Vinohradech

Soubor Baby Balet Praha připravuje novou premiéru celovečerního rodinného titulu tanečního divadla na písně Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka "Vítej na světě II", jehož premiéra se odehraje 26. března v Divadle na Vinohradech.

Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. 

3. 3. 2023 Stvoření tance

od 9:00 a 11:00 Společenské centrum PARKET, Praha Zbraslav

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Junior.

2. 3. 2023 Ej lásko

od 18:00 Společenské centrum PARKET, Praha Zbraslav


Komponovaný večer v podání Pražského komorního baletu a souboru Balet Praha Junior představí choreografie předních českých tvůrců Pavla Šmoka a Petra Zusky inspirované lidovými baladami - Ej lásko, Musica slovaca, Růže. Součástí programu je též Umírající labuť ze slavného Saint-Saënsova cyklu Karneval zvířat.


2. 3. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 Společenské centrum PARKET, Praha Zbraslav

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.

1. 3. 2023 Elixír (Ej, lásko)

od 15:00 Městská knihovna Praha

Tanečně - vzdělávací pořad Pražského komorního baletu pro Klub mladého diváka pod názvem Ej, lásko pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací. 

Program je sestaven z choreografií inspirovaných lidovými baladami předních českých tvůrců - Pavla Šmoka a Petra Zusky. Součástí programu je též představení Elixír v podání Baletu Praha Junior.


23. 2. 2023 Jiří Kylián

Dům tanečního umění

Svou návštěvou nás poctil nejvýznamnější český choreograf, tanečník a fotograf Jiří Kylián. Shlédl představení složené z choreografií souborů Balet Praha Junior a Pražský komorní balet, ale také etud studentů konzervatoře. Během své návštěvy také převzal patronát nad Pražským komorním baletem. Více

5. 2. Gala Domu tanečního umění

od 18:00 v Divadle na Vinohradech

Komponovaný program sestavený z rozmanitých etud a choreografií rezidentů Domu tanečního umění


Na jevišti se představí nejen zkušení členové profesionálního souboru Pražský komorní balet, členové obou souborů konzervatoře Taneční centrum Praha - Balet Praha JuniorBaby Balet Praha (složených z nejlepších studentů) ale i studenti nižších ročníků a nebudou chybět ani nejmladší adepti tanečního žánru z taneční přípravky Terpsichore.

Je zvláštní si představit, že by člověk skutečně mohl začít svoji taneční kariéru jako čtyřletý v přípravce, projít osmiletým studiem konzervatoře, spojeným s členstvím ve dvou studentských souborech, už za studia spolupracovat s profesionálním souborem, po absolvování do něj i vstoupit, prožít zde svojí kariéru, do důchodu jít jako pedagog, choreograf, manažer, divadelní technik, nebo zkrátka spolupracovník jednoho z rezidentů Domu tanečního umění... a při tom všem neopustit jeden areál budov.  

2. 2. 2023 Stvoření tance

od 9:00 a 11:00 Městské kulturní středisko v Domažlicích

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Junior.

1. 2. 2023 Elixír

od 19:00 Městské kulturní středisko v Domažlicích 

Taneční večer v podání členů uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha představí čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů. Jednoaktovka Ghost Town choreografa Šimona Kubáně. Vzpomínky v choreografii Vlasty Schneiderové nás přenesou do okamžiků štěstí, ale i životních krizí, ve kterých stále musíme hledat odvahu a sílu jít dál. Umírající labuť Anny Jirmanové (choreografie) a Antonína Schneidera (asistent choreografie) se vrací k vůbec nejslavnější etudě historie tanečního umění. Bez těžkostí, jdi s lehkostí v choreografii Terezy Hlouškové. Název Elixír tomuto tanečnímu večeru propůjčil příběh s detektivní zápletkou v choreografii Viktora Konvalinky. V něm se divák ocitá na ospalém francouzském venkově, který ožije zprávou o klíči k elixíru věčného života.

Kromě rozmanité škály hudby bude večer výjimečný využitím tance na mluvené slovo. Konkrétně v choreografii Vzpomínky na verše režimem zakázaného autora druhé poloviny 20. století Ivana Slavíka (v přednesu Jaromíra Meduny). Taneční detektivkou Elixír diváky provede hlas známého herce Jiřího Lábuse.  

23. 1. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 KD Ostrov

V rámci zimního campu v Jáchymově vystoupí umělecký soubor Baby Balet Praha a v prostorách Kulturního domu Ostrov odehraje své výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy Jak se dělá tanečník.

Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Choreografie mapují nejvýznamnější období a umělecké osobnosti taneční historie od dob klasických romantických baletů až po tvorbu současných choreografů. Tímto způsobem se snažíme kultivovat mladé diváky, aby se v přemíře technických a čistě komerčních impulsů naučili vnímat hodnotná umělecká díla, resp. umělecký a výchovný potenciál současného tance a tanečního divadla.

Významný výchovný efekt spočívá také v tom, že diváci neuvidí dospělé taneční hvězdy zdánlivě nedosažitelných kvalit, ale své vrstevníky, kteří již rozvinuli svůj talent a další profesní předpoklady do výjimečných profesionálních výkonů.

13. 1. 2023 Jak se dělá tanečník

od 9:00 a 11:00 KD Mlejn

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Baletu Praha.

5. 1. 2023 Stvoření tance

od 9:00 a 11:00 Divadlo Bravo!

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Junior.

Rok 2022

19. a 20. 12. 2022 Vánoční taneční scéna

od 18:00 v Kongresovém centrum Praha

Konzervatoř tradičně každoročně připravuje komponovaný pořad s pastorální tématikou, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně našeho přípravného oddělení Terpsichore, Baby Baletu Praha a Baletu Praha JuniorPražského komorního baletu.

16. 12. 2022 Branické Vánoce

od 16:00 v Domě tanečního umění

V prostorách Domu tanečního umění se uskutečnilo vánoční setkání rezidentů branického pivovaru a dalších význačných osobností české kulturní scény. Hosté si mohli prohlédnout citlivě zrekonstruovanou budovu z konce 19. století, kde od školního roku 2021/22 sídlí konzervatoř-gymnázium Taneční centrum Praha, umělecké soubory Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadloNadační fond a Institut Pavla Šmoka. Nechybí ani přípravka konzervatoře Terpsichore a komunitní aktivity. V aule na úvod zazpíval vánoční koledy devadesáti členný sbor složený ze studentů 1. - 4. ročníku Tanečního centra Praha, následně v největším tanečním sále vystoupily s vánoční tematikou soubory: Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichore.

25. 11. 2022 a 28. 11. 2022 Elixír

od 19:00 ve Švandově divadle a KD Ládví

Taneční večer v podání členů uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha představí čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů. Jednoaktovka Ghost Town choreografa Šimona Kubáně. Vzpomínky v choreografii Vlasty Schneiderové nás přenesou do okamžiků štěstí, ale i životních krizí, ve kterých stále musíme hledat odvahu a sílu jít dál. Umírající labuť Anny Jirmanové (choreografie) a Antonína Schneidera (asistent choreografie) se vrací k vůbec nejslavnější etudě historie tanečního umění.  Bez těžkostí, jdi s lehkostí v choreografii Terezy Hlouškové. Název Elixír tomuto tanečnímu večeru propůjčil příběh s detektivní zápletkou v choreografii Viktora Konvalinky. V něm se divák ocitá na ospalém francouzském venkově, který ožije zprávou o klíči k elixíru věčného života.

Kromě rozmanité škály hudby bude večer výjimečný využitím tance na mluvené slovo. Konkrétně v choreografii Vzpomínky na verše režimem zakázaného autora druhé poloviny 20. století Ivana Slavíka (v přednesu Jaromíra Meduny). Taneční detektivkou Elixír diváky provede hlas známého herce Jiřího Lábuse.   

25. 11. 2022 Jak se děla tanečník

9:00 a 11:00 Švandovo divadlo

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla.

Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je prezentováno choreografickými příklady nastudovanými speciálně pro tento program Baby Baletu Praha. 

11. 11. 2022 Stvoření tance

od 9:00 a 11:00 KD Ládví

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každé období tanečního umění je prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Balet Praha Praha.

5. 11. 2022 DANCE Life!

BVV - Výstaviště Brno

DANCE Life! představuje jedinečné spojení tanečního festivalu a veletrhu určeného pro aktivní tanečníky i širokou veřejnost. Nabízí širokou škálu tanečních stylů, které si lze vyzkoušet na workshopech různých úrovní. V rámci  festivalu se uskuteční "GALA tanečních konzervatoří" a "Ballet & Contemporary GALA" mezi jehož pravidelnými hosty se tradičně objeví také umělecký soubor Balet Praha Junior.

První ročník festivalu DANCE LIFE proběhl v roce 2012 a od té doby se stal ve světě tance uznávanou každoroční událostí.

Exkurze ZUŠ Světlá nad Sázavou

12. a 17.. 10. 2022 v Domě tanečního umění

V prostorách školy nacházejících se v Domě tanečního umění v branickém pivovaru proběhla návštěva žáků a pedagoga ze ZUŠ Světlá nad Sázavou. Hosté se účastnili ukázky reálného prostředí konzervatoře a studia tance. Žáci měli příležitost podívat se na výuku starších ročníků a přímo se účastnili výuky společně s 1. ročníkem studentů Tanečního centra Praha, konzervatoře-gymnázia.

1. 10. 2022 Pražská noblesa

od 12 h v areálu Branického pivovaru

V sobotu 1. října v areálu branického pivovaru, kde se rovněž nachází i Dům tanečního umění, sídlo Tanečního centra Praha, konzervatoře-gymnázia, vystoupil soubor Balet Praha Junior v rámci 14. ročníku jízdy historických vozů "Pražská noblesa 2022", kterou tradičně pořádá Veteran Vintage Club z.s.

24. 9. 2022 Zlatá Praha

od 13 h Náměstí Václava Havla

Čeká nás již 59. ročník mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. V rámci Zlatého dne se na Piazzettě Národního divadla představí profesionální soubory Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Dále budete moci shlédnout ukázku v podání taneční školy Terpsichore, která úzce spolupracuje s Tanečním Centrem Praha, konzervatoří - gymnáziem. Terpsichore vychovává a působí jako přípravka pro nejmladší zájemce o tanec a připravuje své žáky pro pozdější studium na konzervatoři. K vidění bude rovněž vystoupení Pražského komorního baletu

22. 9. 2022 Stvoření tance

od 10 h Městské divadlo Dr. Josefa Čížka, Náchod

Profesionální taneční soubor Balet Praha Junior složený ze starších studentů Tanečního Centra Praha, konzervatoře - gymnázia uvedl v Náchodě výchovně a vzdělávací představení pro žáky základních škol.

14. 9. 2022 Jak se dělá tanečník

od 9 h a 11 h Dřevník Broumov

V rámci podzimního campu v Broumově vystoupí umělecký soubor Baby Balet Praha a v prostorách multifunkčního sálu Dřevník odehraje své výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy Jak se dělá tanečník. 

Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře. 

Choreografie mapují nejvýznamnější období a umělecké osobnosti taneční historie od dob klasických romantických baletů až po tvorbu současných choreografů. Tímto způsobem se snažíme kultivovat mladé diváky, aby se v přemíře technických a čistě komerčních impulsů naučili vnímat hodnotná umělecká díla, resp. umělecký a výchovný potenciál současného tance a tanečního divadla.

Významný výchovný efekt spočívá také v tom, že diváci neuvidí dospělé taneční hvězdy zdánlivě nedosažitelných kvalit, ale své vrstevníky, kteří již rozvinuli svůj talent a další profesní předpoklady do výjimečných profesionálních výkonů.

3. 9. 2022 Wannado festival

od 10 h Badmintonová hala sport areálu Hamr

Wannado festival je největší náborovou sportovní akcí v České republice snoubící zábavu a sport, jejíž součástí byli též studenti konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha, kteří zde prezentovali krátké ukázky ze svého tanečního repertoáru.

Uplynulá sezóna 2021/2022

26. 6. 2022 Závěrečné představení

od 18 h Divadlo Hybernia

Srdečně Vás zveme na závěrečné představení, které je přehlídkou umělecké činnosti všech ročníků konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha a plodů jejich scénické praxe. Zahrnuje veškeré vyučované taneční styly (klasický tanec, současný tanec, jazz, step, lidový a etnický tanec...).


Jak se dělá tanečník

8. 6. Divadlo Bravo, od 9 a 11 h

10. 6. Švandovo divadlo, od 9 a 11 h


Taneční soubor Baby Balet Praha profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, která v mnoha regionech dosud chybělo a zcela se vymyká nepřeberné činoherní nabídce agenturních pořadů pro školy!

31. 5. Absolventské představení

od 19 h Stavovské divadlo

Jako každý rok má své neodmyslitelné místo tradiční absolventské představení konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha. Diváci se mohli shlédnout průřez výsledků toho nejlepšího z klasického, moderního a jazzového tance v podání absolventů Tanečního centra Praha a členů Baletu Praha Junior. Během večera se představily jak díla zahraničních choreografů, tak premiéry choreografií mladých nadějných talentů či choreografie renomovaných autorů.

GALA Dětského tanečního studia

Dům kultury Metropol - České Budějovice

Hostování uměleckých souborů konzervatoře - gymnázia Tanečního centra Praha na koncertech baletní školy Jihočeského divadla.

28. 5. Balet Praha Junior

Uvedené choreografie

Variace z pas de trois z baletu Labutí jezero

Variace z baletu Plameny Paříže

Malé pošetilosti - fragment

Vzpomínky - fragment

29. 5. Baby Balet Praha

Uvedené choreografie

Prolog z baletu Spící krasavice

Variace Floriny z baletu Spící krasavice

Tlustá Berta

Gruzie

24. 5. Jak se dělá tanečník

od 9 h Městská knihovna v Praze

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.

Každá žánrová oblast je současně prezentována choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baby Balet Praha.

Choreografie mapují nejvýznamnější období a umělecké osobnosti taneční historie od dob klasických romantických baletů až po tvorbu současných choreografů. Tímto způsobem se snažíme kultivovat mladé diváky, aby se v přemíře technických a čistě komerčních impulsů naučili vnímat hodnotná umělecká díla, resp. umělecký a výchovný potenciál současného tance a tanečního divadla.

Významný výchovný efekt spočívá také v tom, že diváci neuvidí dospělé taneční hvězdy zdánlivě nedosažitelných kvalit, ale své vrstevníky, kteří již rozvinuli svůj talent a další profesní předpoklady do výjimečných profesionálních výkonů.

23. 5. Taneční učitelé roku 2022

od 17 h Městská knihovna v Praze

Finále a slavnostní vyhlášení 13. ročníku přehlídky Taneční učitelé roku 2022. Cílem soutěžní přehlídky bylo představit to nejlepší z tvorby jednotlivých škol. Kvalita taneční výchovy má důležitý, doslova existenční význam pro budoucí generaci mladých tanečníků, proto je zapotřebí její tvorbu náležitě podporovat. Výchova nových umělců, zejména klukovské populace je nezbytná pro zachování a další rozvoj v této oblasti kulturního života.

V rámci slavnostního večera vystoupili významná pražská dětská taneční studia a stálí spolupracovníci Tanečního centra Praha jako například Baletní přípravka Národního divadla, First International Ballet School, Taneční studio Emotion a konzervatorní přípravka Terpsichore. Program doplil také mladší studentský soubor konzervatoristů z Tanečního centra Praha - Baby Balet Praha. 

10. 5. Stvoření tance

od 9h Kulturní dům Ládví

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla pro školy v podání uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha. Moderátor pořadu představí srozumitelným a uceleným způsobem jednotlivé taneční techniky a jejich historii.

Klasický tanec / moderní tanec / jazz / lidový tanec / taneční sporty...

6. 5. 2022 Dortem proti rakovině

Areál TJ Astra Zahradní Město

V rámci akce Dětský den nejen pro onkoláčky vystoupili soubory Baby Balet Praha a Balet Praha Junior na podporu dlouhodobě nemocným dětem na onkologických a hematologických odděleních nemocnic napříč republikou.

Mezinárodní týdny tance

36. ročník

Mezinárodní týdny tance je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festival současného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let.

MTT bylo vždy jakousi burzou a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Dramaturgie se zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projekty domácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci se vzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat, hodnotit a získat přehled "co se v tanečním oboru děje". 

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy

Pro festival Mezinárodní týdny tance jsme pro Vás připravili


Divadlo Komedie

20. 4. 2022, od 18:00 - Stvoření tance pro Ukrajinu

Divadlo na Vinohradech

24. 4. 2022, od 19:00 - Gala večer MTT

Open-air - OC Arkády Pankrác

29. 4. 2022, od 15:00 - Mezinárodní den tance


Dále jsme byli součástí Mezinárodního dne tance na Střeleckém ostrově

29. 4. 2022, od 18:00 - Přehlídka tanečních konzervatoří

29. 4. 2022, od 19:00 - GALA profesionálních tanečních souborů

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy

24. 4. GALA Mezinárodního dne tance

od 19 h Divadlo na Vinohradech

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy

20. 4. 2022 Stvoření tance pro Ukrajinu

od 18 h Divadlo Komedie

Profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla. Dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.  Prostřednictvím vybraných ukázek světového a domácího repertoáru motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře. Toto představení bylo speciálně upravené pro ukrajinské publikum, moderované v ukrajinštině.

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy

11. 4. 2022 Elixír

od 19 h Divadlo Komedie


Taneční večer v podání členů uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha představí čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů. Jednoaktovka Malé pošetilosti choreografky Terezy Hlouškové se dotkne křehkého hledání místa jednotlivce ve společnosti. Maďarský choreograf Attila Egerházi v Painted Rainbow/Nabarvená duha otevírá téma ženské emancipace a rovnováhy mezi ženským posláním a bytím ženy jako svobodné a nezávislé bytosti. Umírající labuť Anny Jirmanové (choreografie) a Antonína Schneidera (asistent choreografie) se vrací k vůbec nejslavnější etudě historie tanečního umění. Vzpomínky v choreografii Vlasty Schneiderové nás přenesou do okamžiků štěstí, ale i životních krizí, ve kterých stále musíme hledat odvahu a sílu jít dál. Název Elixír tomuto tanečnímu večeru propůjčil příběh s detektivní zápletkou v choreografii Viktora Konvalinky. V něm se divák ocitá na ospalém francouzském venkově, který ožije zprávou o klíči k elixíru věčného života.

Kromě rozmanité škály hudby - od budhistické mantry, přes autory jako je Vivaldi, Händel, Čajkovskij až po autory 20. století (Sibelius, Ravel, Glass, či skupina Karpatt, Joe Tex, Coralie Clément) - bude večer výjimečný využitím tance na mluvené slovo. Konkrétně v choreografii Vzpomínky na verše režimem zakázaného autora druhé poloviny 20. století Ivana Slavíka (v přednesu Jaromíra Meduny). Taneční detektivkou Elixír diváky provede hlas známého herce Jiřího Lábuse.                                                  

Шановні колеги з області танцю та хореографії! 

Taneční centrum Praha (Танцювальний центр Прага, училище і гімназія) на базі Міжнародного центру танцю),

пропонує у нинішній нелегкій ситуації

можливість безкоштовного стажування педагогів танцю, навчання для студентів,

також гуманітарну допомогу у вигляді забезпечення перевезення та поселення.

Taneční centrum Praha (Танцювальний центр Прага - це новий тип училища, яке поєднує в собі гімназійну та мистецьку освіту,

поєднує вивчення класичних та модерних технік танцю, методів включно тих найовіших, з власною інсценаційною практикою сучасного театру танцю.Для ближчої інформації будь ласка дзвоніть на: 

+420 774 363 923 або пишіть на: iryna@centrum.czТішимось на зустріч з Вами і на успішну співпрацю.

З найкращими побажаннями,
Ірина Русановичова

Milí ukrajinští kolegové z tanečního divadla,

Taneční centrum Praha - konzervatoř pro vás připravilo speciální stipendijní program, který obsahuje dopravu do Prahy, ubytování v internátu konzervatoře a tréninkový program podle věkových a výkonnostních limitů po celou dobu vašeho pobytu v České republice. Stipendium, které kryje dopravní náklady, ubytování a studijní program, se týká pedagogů i studentů uměleckých škol tanečního žánru.

Taneční centrum Praha je novým typem konzervatoře, která propojuje výuku klasických a současných tanečních technik s novou inscenační praxí klasického i současného tanečního divadla.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat na:

tcp@tanecnicentrum.cz, tel.: +420 603 518 858

iryna@centrum.cz, tel.: +420 774 363 923

Těšíme se na setkání s vámi a společnou uměleckou spolupráci.

20. 3. 2022 Letem světem 

od 17 h Divadlo na Vinohradech

Celovečerní rodinné taneční divadlo

Letem světem je unikátní choreografické dílo zkušených choreografů, kteří studovali různé tradice a zvyky ze všech koutů světa v podání Baby Balet Praha. V tancích najdete detaily z rozmanitého kulturního dědictví, které jsou dokonale propojeny se současným tancem.

Celým představením provází hlas známé herečky, Nely Boudové, s kterou společně procestujeme opravdu celý svět napříč tím nejkrásnějším, co nám kulturní rozmanitost přináší. Zároveň se dozvíme spousty zajímavostí o jednotlivých zemích.

13. 2. 2022 Letem světem

od 17 h Švandovo divadlo 

Celovečerní rodinné taneční divadlo

Svět je rozdělen do dvou jednání a devíti "obrazů": Severní Evropa, Jižní Evropa, Západní Evropa, Střední Evropa, Asie, Afrika, Jižní a Severní Amerika a "doma". Každý obraz obsahuje 2 - 4 taneční etudy, které pohybovým slovníkem, hudbou, kostýmy a počítačovou animací - projekcí prezentují příslušnou etnickou oblast. Pořadem provází virtuální moderátor - natočený hlas - který pozve diváka do následujícího "světa" a připomene specifika každé této oblasti, především z hlediska kulturního.


2. 2. 2022 Elixír

od 19 h Divadlo Komedie

Taneční večer v podání členů uměleckého souboru Balet Praha Junior, studentů a absolventů konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha představí čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů. Jednoaktovka Malé pošetilosti choreografky Terezy Hlouškové se dotkne křehkého hledání místa jednotlivce ve společnosti. Maďarský choreograf Attila Egerházi v Painted Rainbow/Nabarvená duha otevírá téma ženské emancipace a rovnováhy mezi ženským posláním a bytím ženy jako svobodné a nezávislé bytosti. Umírající labuť Anny Jirmanové (choreografie) a Antonína Schneidera (asistent choreografie) se vrací k vůbec nejslavnější etudě historie tanečního umění. Vzpomínky v choreografii Vlasty Schneiderové nás přenesou do okamžiků štěstí, ale i životních krizí, ve kterých stále musíme hledat odvahu a sílu jít dál.Název Elixír tomuto tanečnímu večeru propůjčil příběh s detektivní zápletkou v choreografii Viktora Konvalinky. V něm se divák ocitá na ospalém francouzském venkově, který ožije zprávou o klíči k elixíru věčného života.

Kromě rozmanité škály hudby - od budhistické mantry, přes autory jako je Vivaldi, Händel, Čajkovskij až po autory 20. století (Sibelius, Ravel, Glass, či skupina Karpatt, Joe Tex, Coralie Clément) - bude večer výjimečný využitím tance na mluvené slovo. Konkrétně v choreografii Vzpomínky na verše režimem zakázaného autora druhé poloviny 20. století Ivana Slavíka (v přednesu Jaromíra Meduny). Taneční detektivkou Elixír diváky provede hlas známého herce Jiřího Lábuse.                                                  

17. 1. 2022 Elixír

Z epidemických důvodů představení odloženo

od 19 h Dům kultury Ostrov 

Autorem je již zkušený a "zavedený" choreograf Viktor Konvalinka. Je to pohybové zpracování detektivního příběhuTato choreografie je vtipná "vizuální audiokniha psaná krví" na libreto Štěpána Benyovszkého. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné. A třeba i místní botanik toho může umět víc, než jen zalévat svoje kytičky. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž bude doprovázen mluveným slovem Jiřího Lábuse. Kdo nakonec elixír získá? A proč vůbec takový zázrak někdo ukryl, místo aby ho vypil?

28. 11. v 15:00

28. 11. v 18:00 

5. 12. ve 14:00 

5. 12. v 17:00 

12. 12. ve 14:00 

12. 12. v 17:00

19. 12. ve 14:00 

19. 12. v 14:00 

9. 1. ve 14:00 

9. 1. v 17:00  

 

Louskáček, vánoční sen

Divadlo na Vinohradech

Ve spolupráci s First International Ballet School in Prague členové souborů Balet Praha Junior a Pražského komorního baletu intenzivně zkouší choreografie z představení Louskáček. 

16. a 17. 12. 2021

Vánoční taneční scéna

Kongresové centrum Praha

Také taneční divadlo se může inspirovat atmosférou Vánoc. Konzervatoř Taneční centrum Praha tradičně připravuje komponovaný pořad s pastorální tématikou, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně našeho přípravného oddělení Terpsichoré, Baby Baletu PrahaBaletu Praha Junior a Pražského komorního baletu

1. 12. 2021 Kříž u Potoka

Městská knihovna Praha

Pražský komorní balet & Zemlinsky Quartet uvedou ve středu 1. prosince ve velkém sále Městské knihovny Praha večer nazvaný Kříž u potoka, světovou premiéru choreografie Aleny Peškové na hudbu Antonína Dvořáka, konkrétně na jeho Smyčcový kvartet d moll op. 34. 

14. 11. 2021 Zabiják život

Divadlo na Vinohradech

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET 

KDYŽ NEVÍTE COBY, KUPTE SI DVA HROBY

Režie a choreografie: Marek Svobodník
Hudba: Josef Suk (Serenáda pro smyčcový orchestr Es-dur, op. 6)
Scéna: Petr Siedlaczek
Kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Karel Šimek
Asistent choreografie: Igor Vejsada
Tančí: 9 tanečníků
Délka: 30 minut 


EPITAF

Režie a choreografie: Marek Svobodník

Režie a choreografie: Petr Zuska
Hudba: Antonín Dvořák (Koncert pro violoncello a orchestr H-moll, op. 104)
Scéna: Petr Zuska a Pavel Knolle
Kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Karel Šimek
Asistent choreografie: Linda Svidró
Tančí: 8 tanečníků
Délka: 40 minut 


4. 11. 2021 Elixír 

Fabrika Svitavy

Svitavské publikum vřele přivítalo soubor Balet Praha Junior a hostující tanečníky z Pražského komorního baletu s komponovaným představením Elixír.  

14. 10. Elixír a fragmenty 

15. 10. Jak se dělá tanečník 

Citadela Litvínov 

V Citadele Litvínov soubory Baby Balet Praha, Balet Praha Junior a hostující Pražský komortní balet odehrály večerní komponované představení Fragmenty v rámci slavnostního zahájení soutěže Podnikatelka roku Mostecka a následující den litvínovské základní školy shlédly tanečně-vzdělávací představení Jak se dělá tanečník.

Představení

12. 10. Divadlo na Vinohradech

20. 10. Divadlo J.K.Tyla

21. 11. Zámek Holešov

9. 12. Městská knihovna Varnsdorf

14. 12. Divadlo Oskara Nedbala

Carmina Vetera

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET 

Komponovaný večer na motivy starých lidových písní v choreografickém ztvárnění Petra Zusky. Představení Pražského komorní baletu, ve kterém hostují členové souboru Balet Praha Junior.

Ej lásko

Choreografie: Petr Zuska
Hudba: Jiří Pavlica & Hradišťan (výběr písní z alba "Ozvěny duše")
Scéna: Petr Zuska
Kostýmy: Roman Šolc
Světelný design: Pavel Kremlík, Petr Zuska
Nastudování: Aleksandre Katsapov
Asistent choreografie: Igor Vejsada
Tančí: 5 tanečníků

Délka: 20 minut 

Lyrická

Choreografie: Petr Zuska
Hudba: Vyšívanka Lada (ukrajinské a východoslovenské balady)
Scéna: Petr Zuska
Kostýmy: Roman Šolc
Světelný design: Petr Zuska
Video: Tomáš Stibor
Nastudování: Aleksandre Katsapov
Asistent choreografie: Igor Vejsada
Tančí: 2 tanečníci
Délka: 8 minut

FO(U)R ONE

Choreografie: Petr Zuska
Hudba: indické, irské, arabské a židovské balady
Scéna a kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Pavel Kremlík, Petr Zuska
Asistent choreografie: Linda Svidró
Tančí: 1 tanečnice
Délka: 13 minut 

Růže

Choreografie: Petr Zuska
Hudba: Jiří Tichota & Spirituál kvintet (výběr písní z alba "Písničky z roku raz dva")
Kostýmy: Roman Šolc
Světelný desing: Pavel Kremlík, Petr Zuska
Nastudování a asistent choreografie: Linda Svidró
Tančí: 8 tanečníků
Délka: 25 minut 

10. 10. Evičko Evo!

Divadlo na Vinohradech  

Bylo nám ctí být součástí představení k příležitosti oslavy 90. let Evy Rejškové v Divadle na Vinohradech, kde soubor Baby Balet Praha vystoupil se čtyřmi choreografiemi z rodinného titulu Letem světem. Tato elegantní a energická dáma, jež je folklorní ikonou, dokladuje, že věk je opravdu jen číslo. Gratulujeme a jménem MCT i TCP přejeme mnoho další životní energie.

Setkání nejen folklorních souborů z Čech i Moravy, které přicházejí blahopřát choreografce a tanečnici Evě Rejškové k jejímu významnému jubileu. Na jevišti se představí soubory, se kterými spolupracovala, anebo jsou jejich členy odchovanci Evy Rejškové či je prostě s oslavenkyní pojí přátelské vztahy.

Pořad připravila skupina Amálkovci - bývalí členové Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka - pod vedením Lenky - Amálky Střížovské.

Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn
Vojenský umělecký soubor Ondráš
Muzika Josefa Vycpálka
Folklórní soubor Úsměv Horní Bříza
Folklórní spolek Bejvávalo
Dětský folklórní soubor Kytice
Formani Slatiňany
Folklórní soubor Rokytí Rokycany
Folklórní soubor Verpán
Taneční centrum Praha - konzervatoř
Dvorana country
Amálkovci

Akce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové a místostarosty Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.


25. 9. Zlatý den Zlaté Prahy

Náměstí Václava Havla 


Soubory Baby Balet Praha, Balet Praha Junior a absolventi konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha vystoupily na Piazzettě Národního divadla s repertoárem na sezónu 2021/22.

PROGRAM PODIUM

11:00 Cvičky pana Hudbičky
12:00 AZ kvíz Junior
13:00 Taneční konzervatoř hlavního města Prahy
13:30 Taneční centrum Praha - konzervatoř a gymnázium
14:00 StarDance (Dominik Vodička, Lenka Nora Návorková, Miroslav Hanuš, Marie Doležalová, Veronika Lálová, Adriana Mašková a mnoho dalších)
18:00 Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet

16. 9. Stvoření tance

Kaple Sv. Anny Nečtiny 

V rámci podzimního campu v Nečtinech soubor Balet Praha Junior dvakrát odehrál představení Stvoření tance v půvabných prostorách kaple Sv. Anny v Nečtinech. Fantastickou atmosféru vytvořilo i skvělé mladé lokální publikum ze ZŠ a MŠ Nečtiny, ZŠ Pernarec, ZŠ a MŠ Bezvěrov a MŠ Manětín.
3. 9. Den otevřených dveří 

Dům tanečního umění


Pro rodiče a přátelé a širokou veřejnost byl v Domě tanečního umění uspořádán Den otevřených dveří. Hosté si mohli prohlédnout areál a v největším z nově rekonstruovaných tanečních sálů opět vystoupily soubory: Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichoré. 

1. 9. Slavnostní otevření 

Dům tanečního umění

V areálu bývalého branického pivovaru se 1. září za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka otevřel Dům tanečního umění Praha. V citlivě zrekonstruované budově z konce 19. století od nového školního roku 2021/22 sídlí konzervatoř-gymnázium Taneční centrum Praha, umělecké soubory Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo a nově zřízený Nadační fond a Institut Pavla Šmoka. Nechybí ani přípravka konzervatoře Terpsichoré a komunitní aktivity.

Při slavnostním otevření 1. září si hosté mohli prohlédnout areál a v největším z nově rekonstruovaných tanečních sálů vystoupil Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichoré.

Napsali o nás

TV reportáž